KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14046045
nr 1404 6045
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1957, mörksugga, 37x53, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Kondition: med dedikation
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:06:16
17/6 23:53:19
700 kr
20/6 23:05:38
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin